Jak dojechać do Chorwacji?

Do położonej nad Adriatykiem Chorwacji wiedzie kilka tras. Najpopularniejsza, a zarazem najszybsza z nich, prowadzi przez Czechy, Austrię i Słowenię, jednak osoby zamieszkujące północno zachodnią część Polski przejeżdżają przez terytorium Niemiec.

Turyści pragnący spędzić swój wymarzony urlop w ciepłej i pełnej uroku Chorwacji często wybierają też drogę wiodącą przez Słowację oraz Węgry. To opcja nieco tańsza, jednak decydując się na nią należy wziąć pod uwagę fakt, iż stan jezdni jest nieco gorszy.

Podróżnicy spędzający urlop w Dalmacji powinni również pomyśleć o przejeździe przez Bośnię i Hercegowinę lecz w takim wypadku należy postarać się wcześniej o Zieloną Kartę. Przemierzając trasę prowadzącą przez Czechy warto zatrzymać się w Brnie, usytuowanym na Morawach. Mnogość zabytków jak np. twierdza Spilberk, ratusz oraz zamek Veveri sprawia, iż zwiedzanie miasta staje się wspaniałym urozmaiceniem podróży.

Przejeżdżając przez Austrię dobrze natomiast zobaczyć największe atrakcje turystyczne Wiednia. Zamek Schönbrunn, gmach Opery Wiedeńskiej, rynek z katedrą św. Szczepana czy bajkowy Hundertwasserhaus stanowią najwspanialszą wizytówkę metropolii.

Osoby poszukujące w Chorwacji chwili relaksu wśród egzotycznych widoków powinny spędzić wczasy na wybrzeżu. Znajduje się tu wiele malowniczych plaż, a do najpopularniejszych należą m.in. plaża w Omiš, Ruskamen, plaża Zlatni Rat w Bol na wyspie Brač, w miejscowości Makarska oraz Mini (usytuowana 10 km za Dubrownikiem).

Jak dojechać do Chorwacji

Dojazd samochodem do Chorwacji i zwiedzanie kraju

Aktywni i żądni wrażeń turyści, zwiedzając państwo, koniecznie powinni zobaczyć Park Narodowy Jezior Plitwickich, w którego skład wchodzi aż 16 ułożonych tarasowo jezior krasowych z ponad 90 wodospadami. Niezapomnianą przygodą będzie też wizyta w Dubrowniku, którego Stare Miasto figuruje na liście UNESCO. Wizytówką Chorwacji są także należące do niej wyspy, a w szczególności Hvar. Największe miasto, noszące tę samą nazwę, zachwyca średniowiecznymi murami, przepiękną twierdzą oraz zabytkami architektury sakralnej. W Chorwacji warto zwiedzić także magiczną Korculę kuszącą rajskimi plażami, wspaniałym winem i zabytkami.

W Chorwacji kontynentalnej na uwagę zasługuje także Pula, słynąca ze starożytnych rzymskich budowli, jak np. ogromny amfiteatr. Miłośnicy zwiedzania nie mogą pominąć urzekającego swoim pięknem Splitu oraz położonej w Dalmacji Makarskiej, gdzie morze niemal łączy się z górami Biokovo.

Najwygodniejszym sposobem dotarcia do Chorwacji jest podróż samolotem, jednak z Polski ten sposób podróżowania do tego kraju nie jest prawie w ogóle popularny. Jednak można śledzić chorwackie linie lotnicze: http://www.croatiaairlines.com/