Plaże

Plaża - Chorwacja - Makarska

Plaże Chorwacji często kojarzą się z wybrzeżem żwirowym lub kamienistym. I choć naturalnie jest ich tam bardzo dużo, to nie brakuje również o takich, które są pełne złotego piasku tworzącego niezapomniane widoki oraz pozwalającego na świetny i aktywny wypoczynek.

Jakie plaże w Chorwacji warto odwiedzić? Jest kilka niezwykle popularnych i pięknych wybrzeży, które zachęcają do przyjazdu. Wśród nich nie sposób wymienić choćby plaży o nazwie Zlatni Rat na wyspie Brac. Jest to plaża typu żwirowego, która jest jednym z ulubionych miejsc turystów kochających sporty wodne, jak na przykład windsurfing.

Ci, którzy poszukują jednak przede wszystkim plaży piaszczystej, na której można zadbać o swoją opaleniznę i kąpiele w nieskazitelnie czystej wodzie powinni z całą pewnością odwiedzić plażę Paradise Beach, która wyróżniona została odznaczeniem tak zwanej błękitnej flagi - świadczy to o jej wyjątkowej czystości właśnie.

Wybierając się do Chorwacji na urlop z dziećmi warto zaś pojechać w okolice plaży Zrce Beach na północnym wschodzie wyspy Pag. Ma ona bowiem specjalnie wydzielony obszar dla dzieci. W okolic odnaleźć można zaś liczne malownicze zatoczki, które doskonale nadają się do romantycznych spacerów oraz wycieczek dla całych rodzin.

Inne popularne i znane plaże chorwackie to na przykład Saharun, Zaton lub choćby Bijeca.